Květen: Co dělá galerie?

7 5 2024 | Autor: Eliška Skácelová

Pokud navštěvujete Telegraph Gallery pravidelně, jistě víte, že náš program přesahuje rámec galerijních prostor. Kromě výstav v galerii se během roku můžete těšit na pop-up výstavy v kině a loftu, rezidence českých i zahraničních umělců zakončené vždy Open Studiem v ateliéru. Dále se můžete těšit také na přednáškové cykly o tvorbě současných umělců, práci kurátorů, a o sbírání současného umění se sběrateli, galeristy a kurátory.

V minulém měsíci jsme zahájili novou výstavu Andreje Dúbravského: GOOD BOY, která potrvá až do 25. července.

 

Andrej Dúbravský: GOOD BOY

V květnu ožívá galerie v plném tempu spolu s fascinujícími událostmi. Vrcholem je stále probíhající výstava GOOD BOY od talentovaného umělce Andreje Dúbravského. Pro ty, kteří ještě neprozkoumali jeho dílo, je to ideální příležitost ponořit se do světa barev a osobité malířské techniky a to jak z historické perspektivy, tak optikou dnešní doby.

 

Záznam přednášky Prezentace umělce: Andrej Dúbravský

Pokud však hledáte program na večer a chcete zůstat v pohodlí domova, ani tak vás nezklameme. Na našem youtube kanálu totiž už teď najdete záznam z přednášky Andreje Dúbravského, která se uskutečnila díky spolupráci Ekologických dnů Olomouc a našeho pravidelného přednáškového cyklu. Dúbravský se v přednášce věnoval svojí tvorbě, životu i tématům spojeným s přírodou.

 

9 5 2024 / 18:00 Tomáš Ciba Sběratelství současného umění

Tento měsíc přináší i další vzrušující události. 9. května se chystá další událost z cyklu, který se věnuje sběratelství současného umění. Tento přednáškový cyklus slibuje zajímavé diskuse o současných trendech a perspektivách sběratelství umění, což může být inspirativní pro každého, kdo se zajímá o tuto oblast. Přednášku tentokrát povede sběratel Tomáš Ciba.

 

17 5 2024 / 17:00 Olomoucká Muzejní Noc v galerii 

V polovině května ožije celá Olomouc díky Muzejní Noci, která každoročně návštěvníkům zpřístupňuje sbírky významných muzeí, galerií, knihoven a dalších kulturních institucí. Do Telegraph Gallery tak můžete přijít navštívit výstavu Andreje Dúbravského: GOOD BOY od 17 do 22 hodin zcela zdarma.

Těšíme se na Vás!