KINO: Stovky bobrů

20 5 2024 / 20:00
kinosál film english friendly

Příběh z nelítostné doby, kdy příroda byla ještě nepokořená a plná nebezpečí, pojednává o palírníkovi calvadosu, který přijde o vše, ocitne se s holou zadnicí v divočině a musí se rychle vypracovat až na nejlepšího zálesáka široko daleko. Poměří důvtip, síly a houževnatost nejen s živly, ale také s roztodivnou zvířenou, v čele s titulními stovkami bobrů.

Videoherně vyprávěný survival thiller představuje mnohonásobně zábavnější i realizačně nápaditější parafrázi na REVENANT Zmrtvýchvstání, kde místo DiCapria bojuje o přežití novodobý Buster Keaton a jeho zvířecí protivníky ztvárnili lidé v celotělových plyšových kostýmech ve stylu Studia Kamarád. Extatickými ohlasy oprávněně provázená indie senzace žánrových festivalů je dílem hyperaktivních fantastů, kteří se otrlým divákům představili fantasmagorickou explozí low-cost obrazotvornosti – Příšerou z Michiganského jezera. Jejich novinka opět vyvěrá z frenetického stylu ADHD audiovize sociálních sítí, kterou tentokrát spojují s estetikou klasických hraných slapsticků a nespoutanou logikou animovaných grotesek ze série Looney Tunes. Vybaveni uhrančivou DIY kreativitou – v kombinaci se zeleným plátnem i reálným prostředím zimních lesů pro zachování úchvatného fyzického rozměru gagů – navracejí kinu rozměr hurónské zábavy a senzace schopné vyvolávat nefalšovaný úžas. Sovy možná nejsou tím, čím se zdají být, ale o bobrech to platí dvojnásob.

české titulky
Hundreds of Beavers
KomedieDobrodružnýAkční
USA, 2022, 108 min
Režie: Mike Cheslik

 

Film je uváděn pod hlavičkou Filmový klub Telegraph. Jste-li členem našeho FK a tedy i držitelem karty AČFK - Asociace českých filmových klubů nebo karty ARTER máte u této akce nárok na slevu 20,- Kč. Je možné uplatnit pouze při zakoupení vstupenky na místě po předložení karty. Karta AČFK je v prodeji na recepci Telegraphu. Více informací o kartě naleznete na AČFK.cz.
Karta ARTER je v prodeji na pokladně Moravského divadla. Více informací o kartě naleznete na kmarter.cz.

Změna programu vyhrazena.

kinosál
Není to TEFF