Propagace v kreativních průmyslech #5

Začátek: 18:00

 

Každý průmysl potřebuje propagaci, i ten kreativní. Proto jsme se rozhodli oslovit experty v oboru, kteří vědí, jak prodat nejen svá díla, ale i sami sebe. V Telegraph kině budou debatovat vizuální umělkyně Lucia Tallová, Aneta Macolová z Czechdesign a Karolína Kostková z festivalu Signal. V prezentaci kombinované s diskuzí se zamyslíme nad otázkou, zda mohou být umělci i dobří obchodníci.

Živí vás kreativa? A máte pocit, že by vás mohla živit ještě lépe? Nebo se teprve chystáte udělat první krok k umělecké samostatnosti a potřebujete dodat lekci odvahy? Událost je vhodná pro všechny, kteří se chtějí posunout v oblasti propagace a marketingu kreativních činností.

 

 

Czechdesign / Aneta Macolová

Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Palackého v Olomouci. Baví ji psaní, vizuální kultura a vše s ní spojené. Aktuálně je manažerkou komunikace v organizaci Czechdesign, která už téměř dvacet let razí cestu českému designu. Mnohovrstevnatá organizace se věnuje odborným konzultacím, pořádá designérské a architektonické soutěže, vede úspešný e-shop a kamennou prodejnu s českým designem a v neposlední řadě působí jako internetové médium poskytující ucelené informace především z oblasti designu a architektury. Jak tohle všechno komunikovat? Stačí věřit v design. A černé kafe.

 

Signal Festival / Karolína Kostková

Karolína Kostková aktuálně zastává pozici Head of Marketing Signal Festivalu, největšího festivalu digitálního umění v České republice. V oblasti marketingu se pohybuje již několik let. Před nástupem do Signal Festivalu pracovala ve společnosti Plzeňský Prazdroj, kde se věnovala komunikaci značky Birell na lokálním trhu. Mimo jiné pracovala pro komerční značky jako T-mobile, Snickers, M&Ms, Orbit, Pedigree či Whiskas, ale také pro lokální zakázkové krejčovství. V rámci své přednášky představí co vše se pod komunikací největší kulturní akce v ČR skrývá, čemu je důležité při nastavování komunikace věnovat pozornost a co naopak může vyplynout jako příjemný bonus.

 

Vizuální umění / Lucia Tallová

Lucia Tallová je slovenská vizuální umělkyně, která pracuje napříč různými médii. Pro její tvorbu je příznačná malba, prostorová instalace, objektová tvorba, nebo fotografie. Tato média různými způsoby kombinuje a propojuje. Rozpracovává motiv paměti a archivu, přičemž hlavním tématem je pro ni uchovávání vzpomínek a zároveň akcentování pomíjivosti času. Absolvovala studium na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě u profesora Ivana Csudai. Účastnila se řady výstav na Slovensku, v Česku a zahraničí. Mimo jiné se se úspěšně účastnila mnoha soutěží, například Strabag Artaward International nebo The NOVUM foundation art Award.

6