Sběratelství současného umění
Vladimír Beskid

17 7 2024 / 18:00
kinosál art přednáška

V přednáškovém cyklu Sběratelství současného umění se od úspěšných i začínajících sběratelů či kurátorů a odborníků na investice do současného umění dozvíte, jaké impulsy je dovedly k potřebě zajímat se o trh se současným uměním. Prozradí, jakým způsobem svou sbírku tvoří či pomáhají vytvářet a jaká jsou jejich kritéria při výběru konkrétních děl. Přednáškový cyklus je určen úplným laikům se zájmem o umění i sběratelům, kteří si lámou hlavu nad tím, jak svoji sbírku zhodnotit, či vytvořit pozoruhodnou a ojedinělou kolekci.

 

Přednášet bude kurátor a pedagog Vladimír Beskid. 

 

Vladimír Beskid (1962*) vystudoval obor Věda o výtvarném umění na Filozofické fakultě Univerzity J. A. Komenského v Bratislavě, a momentálně působí na pozici ředitele Galerie Jána Koniarka v Trnavě. Vedoucí činnost není však jediná položka Beskidova profilu: od 80. let 20. století se uskutečnilo několik výstav na domácí a zahraniční scénách pod dohledem Vladimíra Beskida coby kurátora. 

Za zmínku určitě stojí i festival Open Studios, na kterém se Beskid podílel svými výstupy z pohledu kunsthistorika a freelance kurátora. Nebo jeho četné publikace v nejrůznějších katalozích i časopisech (Flash Art, Adam Szentpétery: Kódy geometrie, Kvetán, Slovník svetového a slovenského výtvarného umenia druhej polovice 20. storočia, Vlad Yurashko: Azylant Book atd).

 

Změna programu vyhrazena.

kinosál
Není to TEFF