Co spojuje projekt Jsme ze stejné planety s Telegraphem?

27 5 2022
Jsme ze stejné planety

Uplynulou neděli před Telegraphem proběhl malý street fest, který zval do parku ve Velké Bystřici na akci s názvem Jsme ze stejné planety. Možná se ptáte, jak toto spojení vzniklo?

Podstatou projektu Jsme ze stejné planety je symbolické zakořenění cizinců žijících v Česku v jejich druhé domovině a propojování lidí z různých koutů světa. Letos se ve Velké Bystřici tato akce koná již posedmé a ústředním tématem tohoto ročníku je káva, kávová kultura, a tedy i kultura zemí Jižní Ameriky (Brazílie, Uganda, Kolumbie, Ekvádor) a Vietnamu.

Komentovka

S Telegraphem tento projekt pojí jednak společné poslání – spojovat lidi – ale i lidé kolem samotného projektu. Hlavní organizátoři, Hana Bělařová a Josef Janeček, se při nultém ročníku akce spojili s Robertem Runtákem, zakladatelem Telegraphu, který je v jejich aktivitě finančně podpořil. Zároveň, součástí programu nultého ročníku Jsme ze stejné planety byla i oblíbená PechaKucha Night, kterou v Olomouci rozjížděla Alžběta Smejkalová, současná managerka Telegraphu. A tím to rozhodně nekončí. Díky PechaKucha Night se Alžběta seznámila se zakladateli architektonického Ječmen Studia, které Telegraphu vtisklo aktuální podobu. Podobných vazeb byste v obou projektech i mezi nimi našli bezpočet.

animace

Už loni organizátoři Jsme ze stejné planety v Olomouci uspořádali „street“ akci, která měla zvát do Velké Bystřice. A letos se rozhodli vše s jistými obměnami opakovat. „Všichni společně vidíme sílu v propojování, rádi se scházíme nad dobrým jídlem a kávou. Máme rádi tu atmosféru společných setkání, kdy se utváří nová přátelství a utužují ta, která už máme. Proto organizujeme i tyto „pouliční pozvánky“ do Bystřice, a proto jsme jednu chtěli udělat i s Telegraphem,“ říká k tomu Hana Bělařová.

Na co zvou pořadatelé do Velké Bystřice tentokrát? Samozřejmě na výbornou kávu a jídlo – celý park zaplní stánky kaváren, bister, pekařů a pekařek, kuchařů a kuchařek. Plánované jsou různé aktivity pro děti, koncert a taneční vystoupení, kávové workshopy a večer samozřejmě PechaKucha Night. Hlavní nitkou, která bude propojovat prezentující, bude káva a přátelství.

Tak se neostýchejte a přijďte se v sobotu 11. června do Velké Bystřice podívat. Začíná se v 11.00.

Další články