NOC VĚDCŮ: Gravitace - kde končí věda a začíná fikce / Lukáš Houška

6 10 2023 / 18:00
kinosál přednáška film

Popularizační přednáška o filmu Gravitace vás provede tímto zajímavým filmovým počinem. Podíváme se, kde se filmařům podařilo přesně ukázat, jak to chodí v kosmu, a kde naopak to se svou uměleckou licencí poněkud přepískli. Mohla by se Mezinárodní vesmírná stanice srazit s čínskou kosmickou stanicí? Jak rychle se obléká skafandr? A jsou všechny kosmické lodě kompatibilní? To a mnoho dalších tajemství se dozvíte v popularizační přednášce o tom, kde v Gravitaci končí Sci a začíná Fi!

l

Lukáš Houška

Popularizátor kosmonautiky, historik, průzkumník české krajiny, redaktor webu Kosmonautix a nadšený milovník vědy a poznání. Pochází z Plzně a je zapálený do vesmíru, raket, kosmických lodí a sci-fi literatury. Rád zkoumá myšlenky autorů o buducnosti a porovnává je s tím, jak se budoucnost nakonec vyvinula.

g

Když jste ve vesmíru, jste sami. Jste to jen vy v těsném obleku, do kterého se bojíte třeba jen kýchnout. Vy a oblek v nekonečném prostoru s několika drobnými, nicotnými ostrůvky ve tvaru satelitů, družic, stanic... Země.  Sandra Bullock a George Clooney v hlavních rolích mrazivého thrilleru od režiséra Alfonsa Cuaróna. 

Gravity
české titulky
Drama / Thriller / Sci-Fi
USA / Velká Británie, 2013, 91 min
Režie: Alfonso Cuarón

 

kinosál
Není to TEFF